Vyko ekonomikos ir verslumo pamokos

Sausio 30 d. 9-10 klasių mokiniai vyko į Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnaziją. Mūsų mokyklos mokiniai buvo pakviesti dalyvauti projekte kartu su gimnazistais „Mokomės išmintingai elgtis su pinigais“. Tris pamokas mokiniams pravedė lektorius Aivaras Pranarauskas, audio knygų „Pinigai-mano talentas“; „Stiprios mintys virsta pinigais“; “Kodėl paleidžiame pinigus“, autorius. Pagrindinė užsiėmimų tema - „Pinigų psichologija“. Mokiniai mokėsi suprasti, kad gyvenime būtina siekti savo užsibrėžtų tikslų, pozityviai žvelgti į vykstančias permainas, būti motyvuotiems. Lektorius vaizdžiai ir įdomiai palietė tokias temas kaip „Verslumas ir jo ugdymas“, „Pinigai ir karjera“, „Perteklius ir nepriteklius“. Mokiniai turėjo galimybę dar kartą grįžti prie savęs pažinimo.

Lektorius drąsino jaunuosius klausytojus, griaudamas mitus apie verslą ir verslininkus, akcentavo, kokios savybės padeda kurti ir sėkmingai vystyti savo verslą, ką reiškia būti lyderiu, ar visa tai galima išsiugdyti. Mokiniams lektorius vaizdžiai paaiškino pinigų atsiradimo schemą, atlygio mechanizmą, pertekliaus ir nepritekliaus sąvokas. Mokiniai sužinojo verslo sėkmės istorijų. Mokiniai apie šį projektą atsiliepė labai pozityviai, nes tai dar papildė jų žinias ekonomikos ir verslumo srityje bei suteikė motyvacijos siekti užsibrėžtų tikslų. Antroje dienos pusėje lektorius ta pačia tema skaitė paskaitą gimnazijos ir mūsų mokyklos mokytojams.