VILNOS VĖLIMO PAMOKA

Pasibaigus etnokultūrinės savaitės renginiams, spalio 29 d., mokinių atostogų metu, mūsų mokyklos mokytojai susibūrė į edukacinę vilnos vėlimo pamokėlę, kurią pravedė mokytoja Zita Kumpelienė – sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senojo vilnos, milo vėlimo amato meistrė. Prieš dvejus metus mokytoja subūrė mokyklos bendruomenę ir išmokė megzti netradiciniu būdu - grėbliu. Tokia veikla susidomėjo Reuters agentūra, Aukštaitijos televizija ir parengė laidas apie šį projektą. Šiais metais nutarėme patobulinti savo gebėjimus vilnos vėlimo pamokėlėje. Etnokultūrinės savaitės baigiamajame renginyje Uoginių amatų centre, kuriame dalyvavo mūsų rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas papasakojome apie jau tradicija tapusias mokytojų edukacines pamokas. Meras susidomėjo mūsų veikla, todėl pakvietėme jį atvykti į svečius ir pačiam išbandyti vėlimo amatą.

Pirmiausia mokytoja Zita Kumpelienė pristatė savo gaminius - tepes, kepures, pirštines, riešines, rankines, veltinius ir kt. Po to paaiškino vėlimo proceso eigą, supažindino su vilnos savybėmis. Pasiruošę darbo vietas, pasidalinę vilną, kibome į darbą.

Meras taip pat prisidėjo prie mūsų ir pabandė gaminti vilnones tepes. (016) Vieniems sekėsi geriau, kitiems reikėjo daugiau pastangų, tačiau po kelių valandų nelengvo fizinio darbo, jau turėjome rankose savo gaminius.

Džiaugėmės ir grožėjomis veltomis tepėmis, pirties kepurėmis, spalvingais muilo gabalėliais.

Tokie susibūrimai suteikia ne tik malonų bendravimą, bet ir tam tikrą atsipalaidavimą nuo kasdieninių darbų ir įtampos. Nors fizinis darbas kai kuriuos nuvargino, tačiau visų akyse švytėjo džiaugsmo kibirkštėlės.

Esame dėkingi mokytojai Zitai už puikią pamoką, šiltą ir draugišką bendravimą bei kantrybę. Dėkojame merui, kad jis pagerbė šį projektą savo apsilankymu ir, kad domisi mūsų krašto kultūriniu paveldu. Su nekantrumu lauksime kitos progos, kada mūsų kolegė vėl pakvies išbandyti kūrybiškumą netradiciniuose amatuose.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Virginija Vanagienė