Antašavos pagrindinės mokyklos ir miestelio bendruomenė prisijungė prie neatlygintinos kraujo donorystės akcijos

Neatlygintina kraujo donorystė – visų mūsų rūpestis

Tikriausiai niekas nesiginčys, kad kraujas – pagrindinis gyvybės šaltinis, kurį gamina tik žmogaus organizmas.  2015 m. rugsėjo mėnesį Nacionalinis kraujo centras kartu su Visuotine Ukrainos jaunimo visuomenine organizacija „Širdis prie širdies“ paskelbė tarptautinį piešinių konkursą „Kraujas gyvybės vardan“. Konkurso tikslas: pakviesti jaunimą kūrybiškai pažvelgti į neatlygintiną kraujo donorystę, pilietiškumą ir pagalbą vieni kitiems, sudarant galimybę savo idėjas išreikšti piešiniais.

Mūsų mokyklos 5-10 klasių mokiniai nusprendė dalyvauti šiame konkurse. Visą spalio mėnesį buvo kalbama apie tai, kad Lietuvoje vis dar egzistuoja kraujo donorystės problema, nors esama daug neabejingų žmonių, aukojančių kraujo, tačiau ne visada jo pakanka. Su šia problema gali susidurti kiekvienas iš mūsų.

Biologijos mokytoja Vilma Žvybienė pamokų metu mokinius supažindino su kraujo sandara, aptarė kraujo funkcijas, kalbėjo apie kraujo donorystės svarbą. Dailės mokytoja Lina Riaubienė su mokiniais  kūrybiškai pažvelgė į kraujo donorystės temą ir atskleidė ją per mokinių piešinius. Mokiniai kurdami savo piešinius pajuto, kokia svarbi ši tema. Mokyklos direktorė Valda Tilienė ir bendruomenės pirmininkė Laisva Čiuliepienė pritardamos mokinių akcijai, nusprendė  surengti ir dalyvauti kraujo donorystės akcijoje.

Taigi, lapkričio 10 dieną į mokyklos kiemą atriedėjo Nacionalinio kraujo centro, Panevėžio filialo autobusiukas su kraujo centro gydytojais. Keletui valandų mokykloje įsikūrė maža, bet labai svarbi mobili kraujo laboratorija. Mokytojai, miestelio bendruomenės nariai vienas po kito pildė donorystės anketas ir registravosi kraujo laboratorijoje.

Mokyklos aktų salėje mokiniams vyko renginys, kurio metu gydytoja supažindino su kraujo donorystės svarba,  papasakojo apie savo darbą, atsakė į mokinių klausimus. Mokiniai žiūrėjo vaidybinių situacijų filmą, diskutavo, kodėl svarbu žinoti ir suprasti, kaip galima padėti vieni kitiems, dovanojant savo kraują.

Nuoširdžiai džiaugiamės Antašavos pagrindinės mokyklos ir miestelio bendruomenės nariais, panorusiais prisidėti prie šios kilnios iniciatyvos, kurios metu 15  žmonių neatlygintinai davė kraujo. Atlikus gerą darbą nuo donorų veidų nedingo šypsenos. Atsidėkodami už sąmoningumą ir supratingumą, Kraujo centro darbuotojai, donorams įteikė pažymėjimus, suvenyrinius puodelius bei šokolado plyteles kraujo sudėčiai atstatyti. Malonus jausmas, kai žinai, kad tavo dovanotas kraujas  gali išgelbėti net 3 žmonių gyvybes.

Parengė dailės vyresnioji mokytoja  Lina Riaubienė