Projektas ,,Būkime kartu“: draugystė tęsiasi

Mokyklos bendruomenei įprastas mokslo metų ratas sukasi vis greičiau ir greičiau. Su jau įgyta patirtimi, sukaupta energija, naujomis mintimis ir kūrybos polėkiais kimbame į naujų darbų, naujų bei tęstinių projektų veiklą.

2014-2015 mokslo metais Antašavos pagrindinės mokyklos mokiniai entuziastingai įsijungė į šalies mokymo įstaigų bendrų edukacinių veiklų projektą ,,Būkime kartu“. Dalyvavimą šiame projekte inicijavo Biržų rajono Vabalninko Balio Sruogos gimnazija. Projekto tikslas – skatinti mokymo įstaigų su skirtingomis mokomosiomis kalbomis mokinių tarpusavio bendravimą per bendrą edukacinę veiklą. Be minėtų mokyklų projekte dalyvavo ir Vilniaus rajono Lavoriškių vidurinė mokykla, šiais mokslo metais tapusi Stepono Batoro gimnazija.

Šio projekto dėka užsimezgusi draugystė tęsiasi... Šiais mokslo metais į draugystės ratą įsijungė Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos ir Panevėžio Skaistakalnio pagrindinės mokyklos mokiniai. Vykdomas projektas suteikia galimybę plačiau pažinti savojo krašto kultūrą, tradicijas, papročius: kultūra visus vienija kilniems tikslams, prasmingiems darbams. Tai itin svarbus reiškinys nūdienos gyvenime, ugdant mokinių toleranciją ir tarpusavio supratimą, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus.

Rugsėjo 24 d. įvyko pirmasis 5-ių mokyklų susitikimas ,,Žaiskime lietuvišką ritinį“ Biržų rajono Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje. Visus susirinkusius džiugino ne tik puikus oras, bet ir gimnazijos bendruomenės svetingumas bei organizuota veikla: mokiniai apsilankė Vido Janulevičiaus medžio drožinių galerijoje, stebėjo lietuvių liaudies žaidimą „Ritinys (Ripka)“, dalyvavo lankelio varymo varžybose, degustavo senovinius valgius.

Antrasis susitikimas Aukštaitijos regiono mokyklas pakvietė į tolimą kelionę. Lapkričio 6 d. keturiasdešimties mokinių bei jų mokytojų grupė vyko į Vilniaus rajono Lavoriškių Stepono Batoro gimnaziją. Susitikimo metu mokiniai stebėjo koncertą, žaidė nuotaikingus judriuosius lenkiškus žaidimus bei smagiai bendravo.

Mūsų draugai iš Vilniaus mums padovanojo ir turiningą pažintinę ekskursiją į lankomas Vilniaus miesto vietas. Pažintinė kelionė prasidėjo Adomo Mickevičiaus muziejuje. Prie šio muziejaus Bernardinų skersgatvyje visuomet būriuojasi daug žmonių. Tarp lankytojų ypač daug užsieniečių: šio garsiojo romantiko vardas žinomas visame pasaulyje. Mokiniai susikaupė klausėsi pasakojimo apie Adomo Mickevičiaus asmenybę, jo kūrybą. Ir dar vienas įdomus faktas: tai vienas seniausių muziejų sostinėje, dabar minintis garbingą 100 metų jubiliejų.

Antra aplankyta vieta – Vilniaus aukštutinės pilies Gedimino kalnas. Mokiniams dar neteko matyti tokių ryškių Vilniaus miesto žiburių...

Pažintinę kelionę vainikavo apsilankymas Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Žengdami į Prezidentūrą mokiniai brandino mintį: o gal pavyks susitikti ir Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Deja... Bet tai nė kiek neužgesino visų smalsumo žvalgantis po tik iš televizijos ekranų žinomą erdvę. Mokiniai dėkingi išvykos organizatoriams už galimybę pamatyti, patirti, bendrauti. Tai svari nauda jauniems žmonėms, ugdant jų tolerantiškumą bei bendravimą tarpusavyje.

O užsimezgusi 5-ių mokyklų draugystė tęsiasi. Laukia dar ne vienas susitikimas, suteikiantis galimybes mokiniams susipažinti su kitų tautų papročiais, tradicijomis bei atskleisti savo tautos savitumą, unikalumą, plėtoti mokinių saviraiškos poreikių tenkinimą per pasirinktą veiklą.