Dalyvavome dailės plenere ,,Praeities vertybės ateities kartoms"

Rugsėjo 5-6 dienomis grupė Antašavos mokyklos mokinių kartu su mokytojomis Virginija  Vanagiene ir Irėna Dugniene dalyvavo dailės plenere ,,Praeities vertybės ateities kartoms". Plenerą organizavo Alizavos pagrindinė mokykla kartu su Olego Karavajevo dailės studijos nariais iš Kauno.

Plenero dalyviai drobėse ir popieriaus lapuose įamžino Alizavos apylinkės senus, negrąžinamai laiko ardomus objektus ar jų detales: Zanyčių dvaro fragmentus, Alizavos bažnyčią, senąjį Alizavos ąžuolą, Dijokalnio piliakalnį, senąją aukštaičių gryčią. Kaip sakė projekto kuratorė Danutė Miknevičienė, to, ką pastebėjo mokiniai, galbūt už 100 metų nebebus. Bet liks užfiksuotos akimirkos... Dailės studijos nariais kartu su mokiniais įsiliejo į kultūrinės-istorinės praeities išsaugojimą. Projekto uždaryme kiekviena grupė pristatė savo darbus, pasidalino patirtais įspūdžiais. Visi darbai bus patalpinti Alizavos pagrindinėje mokykloje, tad kiekvienas galės pamatyti ir mokinių, ir  suaugusiųjų darbus.

Šios dvi dienos - tai ne tik  kūrybinio darbo krūvis, bet ir gerai praleistas laikas (juo labiau, kad ir pati gamta dovanojo kūrybai puikų orą), jaukūs susitikimai su draugais, naujos pažintys, ramūs pašnekesiai kūrybos procese, bendravimas su meno pasaulio atstovais, kuriems tapymas - neatsiejama jų gyvenimo detalė... Tikrai buvo smagu... Ačiū projekto organizatoriams