Naujienos

NUOTOLINIO MOKYMOSI PREVENCIJA

Esant epidemiologinei situacijai šalyje, beveik metai dirbame nuotolyje. Karantino metu, ugdymui persikėlus į virtualią erdvę, tiek mokytojai, tiek mokiniai susiduria su iššūkiu, kaip maksimaliai naudingai išnaudoti pamokos laiką ir įsisavinti mokomą dalyką. Siekiant, kad visi atsakingai vertintų nuotolinio mokymosi proceso svarbą ir užkirsti kelią galimam netinkamam mokinių elgesiui nuotolinių pamokų metu, svarbu būti tam pasiruošus ir tinkamai reaguoti. Kiekvienas mokyklos bendruomenės narys turi žinoti, ką jis turi daryti susidūręs su patyčių atvejais nuotolinio mokymosi metu, kokios galimos pasekmės nesilaikant nustatytų taisyklių.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato reagavimo skyriaus vyriausioji patrulė, atliekanti Veiklos skyriaus vyresniojo tyrėjo funkcijas, Ineta Baronaitė organizavo nuotolinius susitikimus prevencinėmis temomis su mokiniais, mokytojais ir tėvais.

1-8 klasių mokiniai dalyvavo pamokoje ,,Bendravimo internete kultūra ir patyčių elektroninėje erdvėje prevencija''. Mokiniai gilino žinias apie saugumą internete. Specialistė I. Baronaitė, remdamasi pavyzdžiais, paaiškino, kokio elgesio iš mokinių tikimasi nuotolinio mokymosi metu, kaip elgtis saugiai ir apsaugoti kitus.

5-8 klasių mokiniai gilino teisines žinias pamokoje ,,Teisinė atsakomybė''. Pamokoje specialistė I. Baronaitė, teorinę medžiagą grįsdama pavyzdžiais, priminė, kad už patyčias gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė. Nederamai besielgiantys nuotolinio mokymo proceso metu privalo žinoti, kad vieta, kurioje nuotoliniu būdu vyksta pamokos, tai yra vieša vieta. Nederamas elgesys nuotolinės pamokos metu gali būti vienareikšmiškai įvardinamas kaip elektroninės patyčios, kuris užtraukia administracinę, o atskirais atvejais net ir baudžiamąją atsakomybę besityčiojančiam. Patyčių objektu gali tapti ne tik bendraklasiai ar bendraamžiai, bet ir mokytojai.

Trečias prevencinis nuotolinis susitikimas buvo ,,Smurtas artimoje aplinkoje“. Susitikime dalyvavo ne tik dauguma mokytojų, bet ir dalis tėvų, kurie turėjo galimybę prisijungti prie susitikimo nuorodos. Specialistė I. Baronaitė akcentavo, kad smurto artimoje aplinkoje apimtys, kaip ir daugelyje valstybių, Lietuvoje per karantiną auga. Smurto artimoje aplinkoje prevencijos specialistai pabrėžia, kad norint padėti žmogui, patiriančiam tokį smurtą, labai svarbu kad jis turėtų palaikymą iš aplinkos. Todėl svarbu žinoti, kad smurtą patiriantiems žmonėms padėti yra daug pasirengusių specialistų.

Visų susitikimų metu tiek mokiniai, tiek mokytojai ir tėvai aktyviai dalyvavo nuotolinėse diskusijose, atsakinėjo į klausimus, sprendė testus.

Balandžio mėnuo – saugaus eismo mėnuo. Tad ir kitą mėnesį planuojami susitikimai saugaus eismo temomis.

Nors daug kam bendravimas per kompiuterio ekraną nepatinka ir visi mes esame ištroškę „gyvo“ konktakto, nuotolinis bendravimas ir privalumų, iš kurių išsiskiria vienas: komunikavimas su vaizdu yra efektyvesnis nei telefoninis pokalbis. Tokie susitikimai padeda išlaikyti bendrumą, suteikia galimybę tarpusavio paramai ir palaikymui.

Tariame „Ačiū“ specialistei I. Baronaitei už šiltą ir nuoširdų bendravimą, suteiktas žinias. Tikėkimės, jog greitai abipusis bendravimas vyks kontaktiniu būdu. To visi labai labai norime...

 

Paieška svetainėje