Aktualijų archyvas

Renginys „Paauglystės kryžkelės: gyvenimo įgūdžių ugdymas“

2013 m. sausio 16-18 dienomis pirmą kartą Kupiškio rajone vyko tarptautinės gyvenimo įgūdžių ugdymo programos LIONS QUEST „Paauglystės kryžkelės: gyvenimo įgūdžių ugdymas“ mokymai mokytojams, tėvams, techniniam personalui. Kupiškio rajono Antašavos pagrindinės mokyklos bendruomenė praktiniuose užsiėmimuose buvo mokoma ir pati išbandė jaunimui sukurtą LIONS QUEST programą „Paauglystės kryžkelės: gyvenimo įgūdžių ugdymas“. Praktiniai užsiėmimai buvo įdomūs, reikalaujantys mąstymo, įkvepiantys ir svarbiausia – naudingi. Mokymus vedė Socialinių mokslų daktarė, LIONS QUEST programos vyr. instruktorė Daiva Šukytė.


Parengė Agnė Gadeckienė

MAŽŲJŲ MOKINIŲ MOKSLO METŲ PABAIGOS ŠVENTĖ

 

Kaip  ir kiekvienais mokslo metais susirinkome pasidžiaugti metų laimėjimais, pasiekimais, padėkoti tėveliams.

Renginį  pradėjo  mokyklos mažieji, kurie padėkojo tėveliams už rūpestį, o parengiamosios grupės auklėtiniai pasidžiaugė,  kad jie jau daug ką moka ir pasirengę keliauti į pirmą klasę.

Mokyklos direktorė paskelbė nominacijas už pasiektą geriausią mokymosi rezultatą 2014-2015 mokslo metais, už pastangas, siekiant geresnių mokymosi rezultatų, už aktyvų dalyvavimą popamokinėje veikloje, už kultūringą elgesį bei dailų raštą.

Šventėje skambėjo dainelės, šoko mažieji šokėjai, kūrinius atliko muzikos mokyklos auklėtiniai.

Pirmokai džiaugėsi, kad išmoko skaityti.

A, B, C gerai pažįstu,

Paskaitau ir parašau.

Jei kur truputį suklystu,

Tai labai atsiprašau“-  deklamavo pirmokai.

Jie  pažadėjo vasarą draugauti su knyga.

„Oi, kaip greitai bėga laikas,

Jaučia tai kiekvienas vaikas.

Ir pirmokas, ir antrokas,

O labiausiai -  ketvirtokas.“

Ketvirtos klasės mokiniai pakvietė kartu pakeliauti prisiminimų takais. Žiūrėjome jų  vaidybinį filmą „Atsisveikinimas su pradine“. Mokiniai pasakojo apie sėkmes ir nesėkmes, prisiminė išmoktas dainas ir šokius, trypė polkutę su savo mamomis. Nuoširdžią dainelę skyrė savo pirmajai mokytojai Birutei Kairienei. Mokytoja padėkojo mokiniams, įteikė prisiminimų dovanėles. Mokyklos direktorė įteikė padėkas ketvirtokų tėvams.

Užversdami mokslo knygų lapus mokiniai  džiaugėsi leidimais į vyresnes klases. Pasiklausę eilėraščio apie vasarą  dainorėliai padainavo dvi daineles.

 

Laukiame visi karštos vasaros ir linksmų atostogų!

 

 

Susitikimas su Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojais

Gegužės 17 dieną 5 – 10 klasių mokiniai vyko prie Kupiškio Lėvens tvenkinio. Mūsų miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai priminė elgesio prie vandens ir vandenyje taisykles.

Ugnegesys gelbėtojas, vilkėdamas specialų neperšlampantį kostiumą demonstravo skęstančiojo gelbėjimą naudodamas įvairias priemones – gelbėjimosi ratą, valtį.

Specialistai priminė kaip elgtis nutikus nelaimei vandenyje. Svarbu kuo greičiau kviesti specialiąsias tarnybas ir nurodyti tikslią buvimo vietą.

Ugniagesiai gelbėtojai demonstravo turimą automobilių gelbėjimo techniką, papasakojo apie darbuotojų kasdienius darbus, neseniai vykusius iškvietimus į nelaimės vietas.

Po matytų pratybų mokiniai įsitikino, kad skęstančiojo gelbėjimas yra pakankamai sunkus darbas, reikalaujantis greitos reakcijos, specialaus fizinio pasirengimo.

VASARA... GERŲ ATOSTOGŲ

VASARA... GERŲ ATOSTOGŲ

 

Rodosi, dar taip neseniai aidėjo Rugsėjo 1-osios skambutis kviesdamas į pirmąją pamoką. Kaip sunku buvo po įspūdingų vasaros atostogų  išsėdėti ilgas 45 pamokos minutes. Paskui  pripratome, nes tai tapo kasdienybe.  Dienos bėgo lyg vėjas, ir  paskutinę mokslo metų dieną vėl aidi skambučio garsas (tik jau kitoks!), už savęs palikdamas visus kontrolinius  darbus, padarytus ar nepadarytus namų darbus, didelius ir mažus pasiekimus, išdaigas ir mokyklinius rūpesčius.

Kad ir kaip greitai prabėgo devyni mokslo mėnesiai, tai buvo dar vienas prasmingas žingsnis mokinio gyvenimo kelyje. Tapo įprasta susitikus paskutinę mokslo metų dieną pasidžiaugti nuveiktais darbais, pasiektais rezultatais. Nors kiekvienas širdyje džiaugiamės artėjančiomis atostogomis, bet rankose norisi suspausti padėkos raštą už pasiektą rezultatą, nuveiktą veiklą.

Paskutinės mokslo metų dienos šeimininkės Edita ir Viktorija drąsiai kalbėjo: ,,Kiekvienas mes esame lyg maži perliukai: vieni žibame ryškiai, kiti taip pat savotišką spindesį skleidžiame“. Pats ryškiausias mokinių spindesys skleidžiasi siekiant akademinių rezultatų. Mokyklos direktorė Valda Tilienė apdovanojo tuos mokinius, kurie pasiekė geriausią mokymosi rezultatą ir padarė didžiausią pažangą, kurių motyvuotas noras siekti gerų akademinių rezultatų atsiskleidė ir dalyvaujant rajono įvairių dalykų olimpiadose, tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra 2015“, edukaciniame konkurse „Olympis 2015“.

Akademinių rezultatų siekimas – tai viena, o kur kiekvienam malonios veiklos: sportas, piešimas, daina ir šokis. Ir šitose veiklose mokiniai nusipelnė direktorės pagyrimų.

Edita ir Viktorija džiaugėsi, kad šiais mokslo metais mokykloje ypatingas dėmesys buvo skiriamas geriems tarpusavio santykiams kurti, šypsenų sklaidai, ,,mandagiukų“ bei „liuksiukų“ rinkimui. Mokiniai su malonumu padėjo vieni kitiems, organizavo renginius, buvo draugiški. Ir ši veikla nusipelnė gausaus padėkų srauto. Ši mokinių veikla taip pat įvertinta direktorės padėkomis. Nepamiršti buvo ir mokiniai, neabejingi knygai, mėgstantys be jokių įsipareigojimų skaityti vieną knygą po kitos

Aštuntokai neslėpė džiaugsmingai žibančių akių – jie baigė pirmąją pagrindinio ugdymo pakopą. Kitais metais jie jau kartu su dešimtokais bus mokyklos vyresnieji. Mokyklos direktorė Valda Tilienė įteikė aštuntos klasės baigimo pažymėjimus. Netruks prabėgti vasaros atostogos, ir aštuntokai – būsimi devintokai – nors ir gavę pažymėjimus, vėl pravers šios mokyklos duris. Deja, grupei mokinių tenka palinkėti sėkmingo skrydžio į ateitį, siekiant savo užsibrėžtų tikslų. Tai dešimtokai, kuriems ši diena – tikrai paskutinė mokslo diena šioje mokykloje. Bet tai ne priežastis nešvęsti... Sveikinimo ir tuo pačiu sėkmės linkinčius žodžius jiems ištarė devintokai. Dešimtokai visiems ištarė atsisveikinimo žodžius... Liūdėti nereikia – taip turi būti: pirmokas užaugo iki dešimtoko. O augimo tiesė netrumpa...

Į padėkų srautą šventės metu įsipynė ir skambi daina, ir uždegantis šokis, ir video siužetai ,,Ko nedaryti mokykloje“ bei „Vasara... Gerų atostogų“. Šventė baigėsi direktorės palinkėjimais saugiai praleisti atostogas, patirti malonių vasaros akimirkų, pasiimti iš vasaros negrąžinamai pačias gražiausias dovanas, ir ... rudenį vėl pradėti viską iš naujo.

Ir norisi pritarti Editai ir Viktorijai: „Na ir kas, kad kartais lyja, na ir kas, kad kartais klampoji po purvą, na ir kas, kad liepos mėnesį reikia žieminės striukės... Birželis… Liepa… Rugpjūtis... Vasaros mėnesiai tokie netušti... Kiekvienas žino, koks neapsakomas jausmas apima užtrenkus mokyklos duris... Tikras burtažodis - Atostogos… Juk drybsodamas prie maurais kvepiančios kūdros, klausydamasis paslaptingo vėjo ošimo, neprisimeni, kaip rytais kraupina žadintuvas, įspėdamas apie kelią į mokyklą,  nesirūpini, kad pavėlavus į pamoką penkias minutes, mokytojas gali „pagirti“ (kabutėse) draugų akivaizdoje. Svarbiausia, kad pamiršti vadovėlius ir sąsiuvinius... Mėgaujiesi ilgais pasivaikščiojimais savo gimtojo kaimo, kiemo takais, šiltu vasaros lietumi, prisirpusiomis braškėmis ir pievų vėju… Žinau, atostogos kvepia pievų vėju... Pažadu: būtinai nusipirksiu naują sąsiuvinį. Jis bus skirtas ypatingiems laiškams. Jame bus rašomi laiškai atostogoms…“

 

Sėkmės rašant laišką Vasarai, laišką Atostogoms...

Vasaros atostogos

VASAROS ATOSTOGOS :)

Iki susitikimo rugsėjo 2 d. (pirmadienis)

Pasaulinė košės diena Antašavos pagrindinėje mokykloje

Košių nauda jau seniai niekas neabejoja. Košė pusryčiams – puikus energijos šaltinis, padedantis palaikyti aktyvią protinę ir fizinę veiklą. Pusryčiams valgoma košė garantuoja gerą dienos pradžią.

Tokios minties paskatinti spalio 9-ąją Antašavos pagrindinės mokyklos jungtinės grupės vaikai ir 1 – 4 klasių mokiniai kartu su savo mokytojais pusryčiavo sveikais košės pusryčiais. Taip paminėta Pasaulinė košės diena, oficialiai pasaulyje švenčiama spalio 10 dieną.

Gerą dienos pradžią garantuoja ir rytinė mankšta, tad vaikai, atlikdami įvairius pratimus, budino savo organizmą aktyviai veiklai. Po mankštelės visi skubėjo į mokyklos valgyklą.

Valgykloje mokytoja B. Kairienė kalbėjo, jog mitybos įpročiai neduoda ramybės dietologams, nes kas antras Lietuvos gyventojas dieną pradeda sumuštiniu. Kiekvieną dieną vaikai, ir ne tik jie, turėtų pradėti ne nuo sumuštinių, kepinių ar saldžių bandelių, bet nuo maistingos ir energijos visai dienai suteikiančios košės.

Skanią košę mokiniams padovanojo „Malsena“. Savo dovana „Malsena“ priminė, kad sveiki košės pusryčiai yra labai svarbūs. Pasigardžiavę košės pusryčiais vaikai pamokų metų labiau susikaups, ilgiau išlaikys atmintį, nesijaus silpni ir pavargę. Košė neapsunkins organizmo, teiks energijos judėjimui. Specialistai siūlo suvalgyti net kelias košės porcijas per dieną. ir koše pakeisti mažiau sveikus užkandžius (sumuštinius, sausainius, šokoladą, saldainius, bandeles).

Pasigardžiavę sveika koše, mokiniai atsakė į mokytojos pateiktus klausimus apie sveiką mitybą, mankštą.

Klasės valandėlių metu mokiniai atliko užduotis, keliavo su Dribsiu ir Dribse, prisiminė naudingus patarimus apie sveiką mitybą ir bei apsiginimą nuo Pono Alkio.

Birutė Kairienė

 

 

 

Kviečiame Jus į MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĘ

Išsilavinimas yra Turtas,
kuris bus su Tavimi, kad ir kur  Tu benueitum...

MIELI  MOKINIAI, TĖVELIAI,

Kviečiame Jus į  MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĘ

Rugsėjo 1 d. 10.30 val. – šv. Mišios Antašavos bažnyčioje.

Rugsėjo 2 d. 9.00 val. – šventė Antašavos mokykloje

Mokyklos administracija

 

Mokyklos autobusas važiuos:

iš Ąžuolytės stotelės..................8.00 val.

iš Ožkinių stotelės.....................8.05 val.

iš Didžprūdžių (prie kryžiaus)..8.10 val.

iš Astravų ..................................8.15 val.

iš Viktariškių ............................8.20 val.

iš Ničiūnų stotelės.....................8.30 val.

iš Tebešiūnų stotelės.................8.30 val.

iš Uoginių stotelės.....................8.35 val.

iš Salamiesčio ...........................8.45 val.