Sausio 13-oji

 

Sausio 13-oji paminėta Antašavos pagrindinėje mokykloje

Sausio 13-oji Antašavos pagrindinėje mokykloje buvo paminėta akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Kiekvienas mokyklos bendruomenės narys tą dieną segėjo atlape Neužmirštuolės žiedą. 8.00 val. ant palangių dešimčiai minučių įsižiebė atminties žvakutės. Mokiniai kartu su mokytojais prisiminė tų neramių Lietuvai dienų įvykius. Po to visi mokiniai ir mokytojai ėjo į aktų salę žiūrėti dokumentinio filmo „Sausio 13-oji“. Mokiniai jau buvo girdėję apie tautos didvyrius, kurie negailėdami savo gyvybių apgynė Tėvynės laisvę. Filmą žiūrėjo susikaupę, dar kartą išmokdami istorijos pamoką, dar kartą pajausdami, kokia brangi yra Laisvės kaina. Lietuvių kalbos mokytoja Irėna Dugnienė apibendrino visų išgyventus įspūdžius ir dar kartą priminė, kad reikia būti tikrais savo Tėvynės patriotais, mylėti Laisvę, šalies Nepriklausomybę ir visada atminti žuvusiųjų už Lietuvą didvyrių vardus.

Sausio 13-ąją vyko renginys Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, kuris prasidėjo iškilminga Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija. Šiame renginyje mūsų mokyklos istorijos mokytoja Lidija Žekonienė kalbėjo apie tragišką 1991-ųjų sausio 13-osios naktį. Iš aikštės visi žmonės rinkosi į netradicinę Laisvės pamoką, kuri vyko Kupiškio kultūros centre. Septyni mūsų mokyklos 9-10 klasių mokiniai dalyvavo Laisvės pamokoje. Štai, kokius įspūdžius parsivežė iš šios pamokos mūsų mokiniai: Vaida, 9 kl. mokinė – „Man patiko išsakytos gimnazijos mokinių mintys apie laisvę“; Rimantė, 9 kl. mokinė – „Didžiuojuosi tais žmonėmis, kurie iškovojo Nepriklausomybę“; Deividas, 9 kl. mokinys – „Jeigu dar kartą reikėtų apginti Lietuvos laisvę, eičiau nedvejodamas“.