Vasario 16-oji

„Tai mano Lietuva...“

„Žmogau, ar tu kada nors esi susimąstęs, kas tau yra Lietuva? Už ką šį kraštą tu gerbi? Už ką gerbi ir myli žemę, kuria jau šitiek laiko vaikštai?..“

Taip mąstant penktadienį, vasario 13-ąją, buvo švenčiama Lietuvos Valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji – Antašavos pagrindinėje mokykloje. Diena, liudijanti apie iškiliųjų signatarų drąsą, primenanti apie nenumaldomą tautos ryžtą gyventi laisvai ir savarankiškai.

Ruošdamiesi minėti šią dieną mokiniai aktyviai įsitraukė į jaunimo organizacijų inicijuotą akciją „Lietuvai ir man“, rišdami ir ryšėdami trispalves apyrankes, simbolizuojančias Tautos vienybę. Šios apyrankės bus rišamos ir dovanojamos visą dviejų valstybinių progų tarpšventį – iki Kovo 11-osios.

Geriausia dovana Lietuvai – tai jos neįkainojama istorija ir mokinių sukauptos žinios. Tokią dovaną Lietuvai dovanojo 1-10 klasių mokiniai dalyvaudami „Protų mūšyje“, skirtame Vasario 16-ajai paminėti.

Įteikę „Žinių dovaną“ Lietuvai 5-8 klasių mokiniai įsijungė į Kupiškio kultūros centro organizuotą pilietinę akciją „Skambanti Tėvynės giesmė“ Lietuvos atkūrimo dienai paminėti. Mokiniai į Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus aikštę nuvežė tautiškomis spalvomis ir palinkėjimais Lietuvai išmargintą inkiliuką.

 

 


Inkilas – tai gimtųjų namų simbolinė išraiška. Žvelgdamas į juos tegu kiekvienas prisimena, kur yra tikrieji jo namai, jog į juos visada gali sugrįžti kaip paukščiai pavasarį sugrįžta atgal. Besitraukiančios žiemos sniegu padengta Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus aikštė iki Kovo 11-sios dienos – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ečio – džiugins visus tautiškomis spalvomis.

„Saugiai“ įkurdinę inkiliuką, mokiniai apsilankė Kupiškio rajono savivaldybėje padovanodami darbuotojams savo pačių rištas trispalves apyrankes.

 

Dalinkimės šiuo šventiniu džiaugsmu. Didžiuokimės savo valstybe – drąsia, vieninga, mokančia kovoti už savo laisvę ir ją branginti. Didžiuokimės būdami šios valstybės dalimi ir nepaliaukime ją kurti: modernią, pažangią, saugančią savo kalbą bei tradicijas ir kartu atvirą, svetingą kitoms tautoms.

Straipsnį parengė

 

Irėna Dugnienė