Trijų rajonų, trys mokyklos susitiko Pumpėnų vienuolyne

Trijų rajonų, trys mokyklos susitiko Pumpėnų vienuolyne

Popiežius Pranciškus 2015-uosius paskelbė Dievui pašvęstojo gyvenimo metais ir viso pasaulio žmonių dėmesį atkreipė į tuos asmenis, kurie rimtai seka Kristų – į Dievui pašvęsto gyvenimo vyrus bei moteris. Popiežius pakvietė, kad Dievui pasišventusieji atliktų pranašišką misiją – liudytų visam pasauliui.

Šia proga vasario 27d. trijų rajonų: Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijos, Kupiškio rajono Antašavos pagrindinės, Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokiniai susitiko su Įsikūnijusio žodžio kongregacijos vienuoliais kun. Domingo  ir kun. Augustinu Pumpėnuose. Ši kongregacija Lietuvoje įsikūrė Panevėžio vyskupijoje 2004 m. pradžioje, Pasvalio r., Pumpėnuose ir jau gyvuoja 11 metų. Susitikimo metu Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje, vienuolis kun. Domingo Avellaneda Cabanillas papasakojo  šios bažnyčios ir vienuolyno istoriją.  Pasiklausę įdomaus pasakojimo, patraukėme į vienuolyną, kur mokiniai ant molio lakštų  išraižė patirtus per dieną įspūdžius. Mokiniai  galėjo pažaisti su vienuoliais stalo futbolą, nusifotografuoti,  pabendrauti ir  paklausinėti apie vienuolių gyvenimą.

Dėkojame vienuoliams kun. Domingui ir kun. Augustinui už šiltą priėmimą, Pumpėnų gimnazijos mokytojoms: Laimai Noreikienei, tikybos mokytojai Gražinai Janulevičienei už suorganizuotą susitikimą, mūsų mokyklos dailės mokytojai Linai Riaubienei už idėjas atliekant darbelius ant molio, visiems mokiniams už gerą nuotaiką.

 

Straipsnį parengė

Tikybos mokytoja Vaida Sarapienė