Pasaulinė košės diena Antašavos pagrindinėje mokykloje

Košių nauda jau seniai niekas neabejoja. Košė pusryčiams – puikus energijos šaltinis, padedantis palaikyti aktyvią protinę ir fizinę veiklą. Pusryčiams valgoma košė garantuoja gerą dienos pradžią.

Tokios minties paskatinti spalio 9-ąją Antašavos pagrindinės mokyklos jungtinės grupės vaikai ir 1 – 4 klasių mokiniai kartu su savo mokytojais pusryčiavo sveikais košės pusryčiais. Taip paminėta Pasaulinė košės diena, oficialiai pasaulyje švenčiama spalio 10 dieną.

Gerą dienos pradžią garantuoja ir rytinė mankšta, tad vaikai, atlikdami įvairius pratimus, budino savo organizmą aktyviai veiklai. Po mankštelės visi skubėjo į mokyklos valgyklą.

Valgykloje mokytoja B. Kairienė kalbėjo, jog mitybos įpročiai neduoda ramybės dietologams, nes kas antras Lietuvos gyventojas dieną pradeda sumuštiniu. Kiekvieną dieną vaikai, ir ne tik jie, turėtų pradėti ne nuo sumuštinių, kepinių ar saldžių bandelių, bet nuo maistingos ir energijos visai dienai suteikiančios košės.

Skanią košę mokiniams padovanojo „Malsena“. Savo dovana „Malsena“ priminė, kad sveiki košės pusryčiai yra labai svarbūs. Pasigardžiavę košės pusryčiais vaikai pamokų metų labiau susikaups, ilgiau išlaikys atmintį, nesijaus silpni ir pavargę. Košė neapsunkins organizmo, teiks energijos judėjimui. Specialistai siūlo suvalgyti net kelias košės porcijas per dieną. ir koše pakeisti mažiau sveikus užkandžius (sumuštinius, sausainius, šokoladą, saldainius, bandeles).

Pasigardžiavę sveika koše, mokiniai atsakė į mokytojos pateiktus klausimus apie sveiką mitybą, mankštą.

Klasės valandėlių metu mokiniai atliko užduotis, keliavo su Dribsiu ir Dribse, prisiminė naudingus patarimus apie sveiką mitybą ir bei apsiginimą nuo Pono Alkio.

Birutė Kairienė