Renginiai

2017-03-03 Kaziuko mugė mokykloje

 

 

 

Pavasario žingsniai

 

2016 m. pavasario renginys Uoginių amatų centre. Kupiškio rajono Antašavos pagrindinės mokyklos organizuotas renginys "Pavasario žingsniai"

 

Kovo 18 dieną Antašavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių komanda „Vabaliukai“ vyko į Uoginių Amatų centrą. Ten vyko rajono pradinių klasių renginys „Pavasario žingsniai“. Renginį organizavo Antašavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Aldona Laužikienė ir Birutė Kairienė.

Renginyje dalyvavo Subačiaus gimnazijos, P. Matulionio progimnazijos, Šepetos A. Adamkienės, Alizavos, Šimonių pagrindinių mokyklų pradinukų komandos.

Kiekviena komanda pristatė piešinį, skirtą Žemės dienai paminėti.

Mokiniai „keliavo“ pavasario taku- atliko įvairias užduotis.

Mokinių atliktas užduotis vertino  komisija.

Antašavos pagrindinės mokyklos direktorė Valda Tilienė ir Kupiškio švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Irena Mockuvienė paskelbė renginio nugalėtojus. Pirmą vietą iškovojo Šimonių pagrindinės mokyklos pradinukų komanda, antrą- Antašavos , trečią- P. Matulionio progimnazijos pradinukai. Visi renginio dalyviai apdovanoti padėkos raštais bei saldžiomis dovanėlėmis Tikimės, kad šis renginys taps tradiciniu

 

Vaizdo siužetas iš renginio adresu: https://youtu.be/RN1STHbVhU0

Sporto šventė ir bėgimas aplink Antašavą

Gegužės 23 dieną mokykloje vyko Sporto šventė ir 13-asis bėgimas aplink Antašavą. Sporto šventėje dalyvavo jungtinės ikimokyklinės grupės vaikai ir 1–10 klasių mokiniai. Dalyvius sveikino mokyklos direktorė V. Tilienė ir bėgimo iniciatorius A. Vaižmužis.

Kadangi sportuoti be apšilimo negalima, tai 9 klasės mokinė E. Simonavičiūtė pravedė mankštą, o po jos 8 klasės mokinys E. Misys parodė savo parengtą sportinę programą.

Visi, maži ir dideli, traukė virvę, bėgo aplink Antašavą, žaidė estafetes, kvadratą, futbolą, „Bulvę“, tikrino savo taiklumą mėtydami į krepšį baudas ir tritaškius.

Bėgikus aplink miestelį lydėjo Panevėžio apskrities Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnai ir Antašavos medicinos punkto bendruomenės slaugytoja Irma Stankevičienė. Ačiū jiems.


Bėgikai buvo suskirstyti į 5–7 ir 8–10 klasių grupes. 5-7 klasių grupėje greičiausi buvo ir pirmąją vietą laimėjo 5 kl. mokinys J. Družas ir 6 kl. mokinė I. Kučinskaitė. Ne daug nuo jų atsiliko ir antrąją vietą laimėjo 6 kl. mokinys A. Zubauskas ir 7 kl. mokinė E. Družaitė. Trečioji vieta atiteko 7 kl. mokinė V. Kučinskaitė. 8-10 klasių grupėje nepralekiami buvo dešimtokai D. Kubilius ir P. Družaitė, antrieji atbėgo 9 kl. mokinys V. Stašaitis ir 10 kl. mokinė I. Pašakarnytė. Trečiosios vietos diplomai atiteko 9 kl. mokiniui A. Šamaninui ir 10 kl. mokinei V. Savickaitei. Pradinukai  bėgo aplink Antašavos dvaro pastatus.


Šventės pabaigoje nugalėtojus apdovanojo diplomais ir prizais. Po to, visi šventės dalyviai mokyklos kieme vaišinosi  skaniomis dešrelėmis.

 

Kūno kultūros mokytoja Rasa Subatė

Ką žinau apie Kalėdas?

Gruodžio 20 d. mokykloje vyko visoje Lietuvoje vis labiau populiarėjantis žaidimas „Protų kovos“ – kuriame dalyvavo 4 - 10 klasių mokiniai, bendruomenės atstovai. Prieš prasidedant žaidimui buvo suburtos net trys komandos. Sugalvoję komandų pavadinimus, protų kovų dalyviai stojo į kovą.

Žaidimą  sudarė trys turai po dešimt klausimų kiekviename. Pirmame ture komandos atsakinėjo į klausimus, susijusius su krikščioniška tradicija, antrame – su kūčių papročiais ir tradicijomis, trečiame –su kalėdiniais rekordais.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad mokinių komanda puikiai susidorojo su skirtomis užduotimis, o kiekvieną pelnytą balą lydėjo garsios ovacijos.

Tikybos mokytoja Vaida Sarapienė

POPIETĖ – SUSITIKIMAS SU ĮVAIRIŲ PROFESIJŲ ŽMONĖMIS

POPIETĖ – SUSITIKIMAS SU ĮVAIRIŲ PROFESIJŲ ŽMONĖMIS ANTAŠAVOS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

2015-04-09

 

Saulėta balandžio 9-oji mokykloje buvo skirta profesijų pasauliui. 10 klasės mokiniai išvyko į atvirų durų dienų renginį Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje (KTVM), kur susipažino su mokymosi galimybėmis, studijų įvairove, siūlomais neformaliojo švietimo užsiėmimais bei vykdomais projektais. KTVM mokyklos atstovai mokinius supažindino su mokymosi aplinkomis, išsamiau papasakojo apie kiekvieną specialybę, kurią galima įgyti. Antašavos pagrindinės mokyklos mokiniai renginyje sutiko ir savo pažįstamų iš Antašavos, kurie sėkmingai tęsia mokslus Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje.

 

Grįžus dešimtokams, mokykloje vyko popietė-susitikimas su įvairių profesijų atstovais. Popietėje dalyvavo 6-10 klasių mokiniai. Jie susitiko su Panevėžio teritorinės darbo biržos Kupiškio skyriaus vyriausiąja specialiste Lina Gružauskiene, kuri pristatė Lietuvos darbo biržos internetinį tinklapį, pademonstravo, kaip jame galima susirasti reikiamą informaciją. Lina Gružauskienė supažindino mokinius su 2015 m. įsidarbinimo galimybių barometru, priminė, kad renkantis specialybę svarbūs trys dalykai: ką galiu, ko noriu, ko reikia? Po susitikimo specialistė pakvietė dešimtos klasės mokinius atlikti profesijos tinkamumo testą.

Susitikime taip pat dalyvavo du buvę Antašavos pagrindinės mokyklos mokiniai: logopedė Morta Pavilonytė ir ūkininkas Vytautas Laužikas. Jie pristatė savo sėkmės istorijas, prisiminė, kas nulėmė profesijos pasirinkimą, akcentavo, kokių gebėjimų reikia norint būti logopedu ar ūkininku.

Morta Pavilonytė teigė, kad labai myli savo profesiją, nes patiria didelį džiaugsmą matydama, kaip vaikas taisyklingai taria ilgai mokytąsi garsą. Kaip privalumą paminėjo, jog turi ilgas atostogas vasarą. Logopedė pademonstravo porą mokomųjų filmukų apie garsus, kuriuos naudoja savo užsiėmimuose.

Vytautas Laužikas pasakojo, kad profesijos pasirinkimą nulėmė šeimos tradicijos, nes tėtis yra ūkininkas ir jau nuo vaikystės Vytautas padėjo darbuotis ūkyje. Jis pastebėjo, kad labai naudinga išvykti pasimokyti į didmiestį, nes ne tik turi galimybę įgyti reikiamų žinių, bet ir prapleti akiratį, susipažįsti su kitais šios profesijos žmonėmis, gali vėliau dalintis patirtimi. Vytautas Laužikas minėjo, kad būnant ūkininku reikia agronomijos, zootechnikos, buhalterijos, verslumo žinių ir gebėjimų. Privalumu ūkininkas laiko tai, kad esi sau viršininkas, bet atostogos būna tik žiemą.

Buvę mokiniai akcentavo mokymosi svarbą, teigė, kad tik įgijęs tam tikrą išsilavinimą gali sėkmingai dirbti ir susikurti prasmingą gyvenimą.

 

Parengė
Būrelio „Karjeros planavimas“ vadovė
mokytoja Lidija Žekonienė


Kalėdų amžinas stebuklas

,,Driekias tylios, ramios, susimąsčiusios pievos. Snaudžia užpustyti balzgani miškai. Ir sunkus dangus prie žemės leidžiasi it švinas: viskas prisiderina prie Advento rimties. Ateina metas, kai viską pergalvoti, įvertinti privalome, ką baimingai savyje nešiojome, ir atsikratyti blogio, kiek tik jo turim. Dar nepasigendame ryškių spalvų vaivorykštės: pilka – balta dera prie Advento rimties. Laukiame ir tikime Kalėdų amžinu stebuklu, kad su žvaigžde Betliejaus pasaulis pasikeis“.

Gruodžio 23 d. tyli Advento ramybė nusileido į Amatų centrą Uoginiuose. Pritilo juokai ir linksmybės. Net gamta apmirė ir sustingo kažko laukdama. Visi pakviesti į paslaptingą Advento kelionę. Kartu su Antašavos pagrindinės mokyklos bendruomene Adventinėje popietėje dalyvauja Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, kunigas Rimantas Gudelis.

Paulina, Liudvikas ir grupė mokinių, pindami eglių šakelių Advento vainiką bei uždegdami mažus žiburėlius, kviečia neskubėti, nurimti ir susikaupimo tyloje naujai išgyventi Kalėdų laikotarpį. Kas gali būti gražiau už šios Kelionės paslaptį, kuri visiems neša viltį pasikeisti, daug ką pradėti iš naujo. Gal todėl nuo seno priimta šioje Kelionėje atsiprašyti vieniems kitų, stengtis išbūti taikiai, be barnių. Ir tikėti Stebuklu... Stebuklas įvyksta kasmet ... Tik mokėkime jį pastebėti, juo džiaugtis, pasidalyti su kitais...

Joks kitas metų laikotarpis nepasižymi tokia ženklų gausa kaip Adventas ir Kalėdos. Advento laikotarpiu eiliniai dalykai tampa simboliais. Nuo seno įprasta žvelgti į tam tikrus daiktus per artėjančios šventės prizmę. Siekdami suvokti Advento ženklų ir simbolių prasmę, mokiniai pažvelgė į juos su sąsaja Viešpaties Jėzaus Kristaus gimimo švente, pajuto jų tarpusavio ryšį.

Tarsi ūkana ant stalo užklojama balta staltiesė, po ja – dusli šieno kalba: būk dosni, sudžiūvusi žolele. Paslaptingoje tyloje papuošiama simbolinė eglės šakelė, padedamas kalėdaitis, pastatomas kryželis. Ant paslaptingo Kūčių stalo rikiuojasi dvylika valgių, kurių simbolinę prasmę pristato kiekvienos klasės mokiniai. Namų šiluma dvelkia kučiūkai, nes juos kepė Vaida ir Rimantė, vadovaujamos mokytojos Ritos.

Šv. Kūčios – turbūt viena iš paslaptingiausių švenčių. Daugelis iš mūsų esame girdėję, kaip šią šventą naktį prabyla gyvuliai, vynas virsta vandeniu arba galime atlikti įvairių burtų, kurie pasuka mūsų likimą tuo kampu, kurio labiausiai reikia. Turime aibę burtų ir tradicijų, kuriuos galima išbandyti šią paslaptingą naktį. Kaip tai gali tapti smagiu užsiėmimu artimųjų ar giminaičių rate, pademonstravo kiekvienos klasės mokiniai.

Kol krinta žiemos pradžia – tokia laikina, bet laukta – kiekvienas nori tyliai sugrįžti į praeitį, susiglausti mintimis. Mokinių pakviestas tą padarė Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas.

Kada širdyse viešpatauja tikėjimas ir pasitikėjimas vienas kitu, belieka laukti Viešpaties atėjimo ryto. Kunigas Rimantas Gudelis palaimino mokinių paruošto Kūčių stalo gėrybes, kuriomis mokiniai šventą Kūčių vakarą dalinsis savo šeimose.

Mokyklos direktorė Valda Tilienė kviečia kunigą Rimantą Gudelį laužti su visais kalėdaitį ir visiems kartu pabendrauti.

...Pabūkim šitaip – tylūs ir širdim dideli, kol krinta į žemę pirmojo sniego baltumas, kol krinta žiemos pradžia – tokia laikina, bet laukta, tartum krikštas ką tik užgimusio kūdikio...

 

 

Parengė lietuvių k. mokytoja

 

Irėna Dugnienė

Senelių šventė mokykloje

2016 m. lapkričio  24 d. Antašavos mokyklos-daugiafunkcio centro JIG ir 1-4 klasių mokiniai nekantriai laukė ateinančių savo senelių.
„Mylimi, brangūs ir geri, mūsų seneliai,  būkite patys laimingiausi, mūsų globoje ir meilėje. Tikrai galite tikėtis, jog niekada nebūsite užmiršti ir Jumis bus pasirūpinta“, - taip į savo senelius kreipėsi mokinės Justina ir Evelina.


„Seneliai  sekė pasakas, mokė žaidimų,  dainavo mums lopšines Norime ir mes padainuoti seneliams“, - kalbėjo vedančiosios mergaitės.
Mokiniai klausė savo senelių, ar išsipildė jų svajonės. Apie savo svajones pasakojo Andriaus, Albino, Adrijaus seneliai.
Pirmos klasės mokiniai kartu su muzikos mokytoja pagrojo linksmą melodiją. Skambėjo mokinių atliekamos dainelės.

Nelengva užduotis teko seneliams- reikėjo užrištomis akimis atspėti, ar žodį pasakė jų anūkas.
Patys mažiausieji mokyklos mokinukai su savo seneliais žaidė  žaidimą „Jurgeli,meistreli“.
Žinom visi, kad seneliai daug žino, moka. Ką žino ir moka senelis Mikas padeklamavo antros klasės mokiniai. Ne tik senelis žino, pataria, bet neatsilieka  nuo jo  ir senelė. Apie senelę deklamavo pirmokai- trečiokai.

Senelė  verda saldžiausią uogienę, visada savo anūkams suranda saldainių, kepa pačias skaniausias bandeles. Ketvirtos klasės mokiniai deklamavo eilėraštį „Senelės pyragai“.
„Jūsų  ištartų žodžių ieškome kaip gražiausių pajūrio saulėlydžių. Jūsų  globos reikia lyg paukščiams rožinių padangės aušrų. Mes maži  esame smalsūs,  ginantys savo tiesą“,- kalbėjo šventės vedančioji Justina ir kvietė pažiūrėti dramos būrelio sukurtų vaizdelių.
„Jei atsitiktų taip, jog kada nors nepaklaustume, ko Jums reikia kasdienybei ir šventei, visuomet šaukite mus patys ir būkite įsitikinę, kad tai suteiks mums didžiulį malonumą. Linkime Jums sveikatos,  ramybės ir džiaugsmo. Dėkojame, kad atėjote pabūti kartu su mumis“,- sakė vedančioji Evelina.

Anūkai seneliams  padovanojo po gėlę ir pakvietė bendrai nuotraukai.
Anūkai dėkojo savo brangiems seneliams  ir kvietė kartu pabūti ir pakalbėti prie arbatos puodelio.Mokytoja Birutė Kairienė