POETĖS VIOLETOS PALČINSKAITĖS GIMTADIENIS

Violeta Palčinskaitė - poetė, dramaturgė, scenaristė. Pirmąjį eilėraščių rinkinį išleido  dar 1961 metais. Su šios poetės  eilėraščiais užaugo ir daugelis mokinių tėvų.

Poetė gimė 1943 metais lapkričio 20 dieną. Jos gimtadienį nutarė pažymėti Antašavos pagrindinės mokyklos pradinukai.

Lapkričio 27 d. 1-4 klasių mokiniai skubėjo į Antašavos bendruomenės namus. Ten vyko integruota lietuvių kalbos  ir dailės pamoka  „Poetės Violetos Palčinskaitės gimtadienis“.

Šventiškai papuoštoje salėje mokiniai  prisiminė poetės biografiją, paminėjo ryškiausius gyvenimo etapus. Jai skyrė savo nupieštas gėles ir papuošė jomis  poetės portretą.

Pirmos klasės mokiniai padeklamavo poetės eilėraštį „Skersgatvio palangės“. Pirmokė Gabrielė Bonytė pradžiugino savarankiškai išmoktu eilėraščiu „Upelis“.

Trečios klasės mokiniai deklamavo apie pomidorą, eglutę, brangiausią žmogų - mamą ir apie kelionę  į Vilnių.

Eilėraštį „Svogūnas“ padeklamavo mokytoja Birutė Kairienė, o mokytoja Aldona Laužikienė iš savo vaikystė prisiminė ir padeklamavo eilėraštį „Žirniuko kelionė“.

Vaikai, išklausę skaitomų eilėraščių, jiems piešė iliustracijas. Pamokoje mokiniai iliustravo eilėraščius: „Palesink paukštį“, „Undinėlė“, „Eglutė“, „Mama“, „Pomidoras“, „Svogūnas“, „Žolės dainelė“. Bibliotekoje buvo surengta  piešinėlių paroda.

Skambant dainelėms poetės Violetos Palčinskaitės žodžiais, mokiniai  vaišinosi arbata ir bibliotekos vedėjos Laisvos Čiuliepienės keptu obuolių pyragu.

Mažose vaikų širdelėse ilgai išliks poetės pasakytos mintys, kad gerumas ateina iš tėvų , iš vaikų kambario. Kartu su tėvais praleistos akimirkos yra pačios  įsimintiniausios ir nuostabiausios.

Parengė

Pradinių klasių mokytoja