2019-11-14 vyko mokinių tėvelių susirinkimas

Lapkričio 14 dieną mokykloje buvo kviečiamas visų mokinių tėvelių susirinkimas. Ugdymo skyriaus vadovė Virginija Vanagienė išsamiai pristatė ir paaiškino nuo šių metų pradžios įsigaliojusią naują tvarką dėl mokinių lankomumo pateisinimo.

Tėvai per mėnesį gali pateisinti iki 5 darbo dienų. Tais atvejais:

kai vaikas suserga (nesvarbu lankėtės pas gydytoją ar ne);

kai yra planuotas vizitas pas gydytoją;

nenumatytais atvejais (šeimyninės aplinkybės, laidotuvės ar kt.);

institucijų iškvietimo atveju (kai vaiko dalyvavimas būtinas policijoje, teisme ar pan.).

Taip pat 5 darbo dienas per metus tėvai gali pateisinti, kaip pažintinę išvyką su vaiku (pvz. šeimos pažintinė kelionė).

Svarbu paminėti, kad tokiu praleistų pamokų pateisinimu tėvai neturi galios rašyti atleidimo nuo fizinio ugdymo pamokų. Šio atleidimo reikėtų reikalauti vaiką gydančio gydytojo. Visi gydytojai apie tai informuoti, tačiau gali tekti jiems tai priminti.

Pateisinti praleistas pamokas yra svarbu, nes be pateisinamos priežasties praleidus pusę ir daugiau pamokų, vaikas įtraukiamas į nelankančių mokyklos mokinių registrą, kur į jį ir į visą šeimą atkreipia dėmesį Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Antroje susirinkimo dalyje kineziterapeutas Saulius Paštukas visiems priminė kokia svarbi yra taisyklinga laikysena ir aktyvus gyvenimo būdas, bei pristatė naują nemokamą sporto programą, norintiems visapusiškai sustiprėti, kuri prasidės nuo lapkričio 21 dienos.

Praleistų pamokų pateisinimui