Antašaviečiai, vabalninkiečiai ir lavoriškiečiai: ,,Būkime kartu...“

Lapkričio 7 dieną vyko projekto „ Tautų juosta“ įgyvendinimo aptarimas. Vabalninko miestelio kavinėje „ Meldynas“ susitiko Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ir Kupiškio rajono Antašavos pagrindinės mokyklos vadovai ir mokytojai – projekto koordinatoriai ir dalyviai. Su Vilniaus rajono Lavoriškių vidurine mokykla padėjo susisiekti šiuolaikinės technologijos.

Apibendrindama projekto ,,Būkime kartu...“ veiklą, projekto vadovė technologijų mokytoja Zita Kumpelienė akcentavo, jog jo įgyvendinimui buvo pasirinktos dvi veiklos. Pirmoji - Vilniaus krašto mokinių mokomasis vizitas į Aukštaitiją. Edukacinis renginys „ Senųjų  amatų pristatymas“, „Tautų juostos kūrimas“. Antroji – vabalninkiečių ir antašaviečių mokomasis vizitas į Vilniaus kraštą – Lavoriškių vidurinę mokyklą.

Projektas „Tautų juosta“ buvo naudingas visais požiūriais: subūrė ir stiprino mokyklų bendruomenes, suteikė galimybę geriau pažinti tautų kultūrą bei papročius, pagilino bendrąsias kompetencijas – komunikavimo, pažinimo, socialinių, asmeninių, kūrybingumo ir iniciatyvumo. Tai buvo puiki galimybė nuvykti į vietą, kurioje dar nebūta, aplankyti kitas mokyklas, pasisemti žinių, gilinti tarpdalykinius ryšius. Projektas buvo naudingas tiek mokytojams, tiek mokiniams. Tai galimybė pamatyti, patirti, bendrauti. Tai svari nauda jauniems žmonėms, ugdant jų tolerantiškumą bei bendravimą tarpusavyje.