ŽEMĘ TAUSOJANTIS PROJEKTAS „TAUPYKIME GAMTOS IŠTEKLIUS“

„Gamta skęsta šiukšlėse ir dėl jų besikaupiančiose nuodingose medžiagose!“ – šiurpina gamtos mylėtojai bei saugotojai. Jie skambina pavojaus varpais ir ragina visus rūšiuoti įvairias atliekas, kad kuo mažiau žalos būtų daroma mūsų aplinkai. Visą lapkričio mėnesį Antašavos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai domėjosi gamtos ištekliais, rinko informaciją apie gamtai daromą žalą šiukšlinant, rūšiavo atliekas. Į šį projektą aktyviausiai įsijungė 7 klasės mokiniai. Biologijos mokytoja Vilma Žvybienė su mokiniais kaupė informaciją apie šiukšlių poveikį gamtai, jų ilgaamžiškumą, Antašavos miestelyje rinko ir rūšiavo žmonių neatsakingai paliktas šiukšles. Mokykloje buvo paskelbta plastikinių kamštelių rinkimo akcija, į kurią aktyviai įsitraukė mokiniai ir mokytojai ir surinko 1573 spalvotus plastikinius kamštelius. Dailės mokytoja Lina Riaubienė su mokiniais dailės būrelio metu iš spalvotų plastikinių kamštelių kūrė ryškias ir spalvingas mandalas. Mandala - tai apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Juk visa tai labai susiję su žmogumi ir gamta... Buvo nuspręsta jomis papuošti mokinių klubo sienas.

Lapkričio 24 d. mokyklos bendruomenei buvo pristatytas projektas „Taupykime gamtos išteklius“. 10 klasės mokinės Paulina Družaitė ir Vaida Savickaitė, padedant biologijos mokytojai Vilmai Žvybienei, parengė pranešimą apie šiukšlių poveikį gamtai, 7 klasės mokinė Milda Tiliūtė pristatė mokinių vykdytą veiklą mokykloje ir miestelyje ir renginio pabaigoje pristatė kurtas mandalas. Patys aktyviausi buvo apdovanoti padėkomis. Šis projektas buvo naudingas ne tik išsamia ir aktualia informacija, bet ir pagarba, supratingumu aplinkai, kurioje mes gyvename. Tai priminė mums, jog gamta yra visų namai, todėl privalome ją tausoti.

Parengė

Biologijos mokytoja Vilma Žvybienė