Žodžio ir Šviesos šventė Alizavoje

Kiekvienais metais lapkričio mėn. antrą savaitę švenčiama Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tai kasmetinė tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį.

Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja - populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą. Visose projekte dalyvaujančiose bibliotekose vyksta Žodžio ir šviesos šventė. Renginio metu uždegama simbolinė žvakė ir skaitomas organizatorių nurodytas tekstas.

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė pakvietė 1-10 klasių mokinius dalyvauti Žodžio ir šviesos šventėje pristatant organizatorių nurodytą skyrių „Pepė švenčia gimtadienį“.

Antašavos MDC panoro dalyvauti Pepės gimtadienyje. Samanta Berankytė (5 kl.), Kamilė Jasiūnaitė (7 kl.) ir Kristina Keraitytė (8kl.) paruošė ir, pasirinkusios tam tikrą nuotaiką (linksmai, džiugiai, verksmingai), raiškiai perskaitė nurodytas teksto dalis. Mergaitės, kaip ir visos Gimtadienyje dalyvavusios Pepės (o jų buvo net 22), buvo apdovanotos padėkomis ir remėjų prizais. Samantos suvaidinta Pepė tapo Natūraliausia Pepe, o Kamilės pristatyta Pepė – Kūrybiškiausia.

Šventėje dalyvavo ir įspūdžiais iš Islandijos dalinosi pasakorius iš Panevėžio Laimutis Vasilevičius, kuris taip pat įteikė prizus savo pasirinktoms Pepėms, padovanojo mokyklos bibliotekai literatūros.

Mokiniai dalyvavo ir šiaurietiškų patiekalų gaminimo bei degustacijos konkurse: jiems reikėjo pristatyti Norvegijos patiekalus. Ir dar viena sėkmė: komisija nusprendė, jog Antašavos MDC mokiniai pagamino Šiaurietiškiausią patiekalą. Bet su malonumu buvo degustuotas saldus prizas – lietuviškas Medaus pyragas.

Laikas šventėje prabėgo nepastebimai. Įspūdžiai lieka ilgam...

 

Ačiū šventės organizatorei Danutei Miknevičienei už puikią Žodžio ir šviesos šventę, skatinančią supažindinti Šiaurės šalių literatūra, gamta ir kultūros paveldu.